6 града, които са напуснати от населението си

6 града, които са напуснати от населението си

В повечето случаи причина е липсата на препитание

Не само трагедия в атомна електроцентрала може да принуди жителите на селището да напуснат селището си, както се случи например с град Припят, Киевска област.


Ганкаджима

Градът се превърна в призрак не заради ядрена катастрофа или природно бедствие, а беше напуснат за миг. Как се случи? Строителството на града започнало, защото на остров Хашима бяха открити големи находища на въглища. Работниците трябвало да бъдат настанени някъде. По нареждане на фирмата, която притежава полето, започна строителството на града. През 30-те години на миналия век тук е имало промишлен център с мини и военни фабрики.

Летищни измами - как лъжат туристите

Половин век Ганкаджима беше едно от най-гъсто населените места на планетата. Когато минното дело бе прекратено и мините бяха затворени, жителите напуснаха града. Днес свободното движение около острова е забранено поради няколко причини, сред които аварийното състояние на сградите. Туристите могат да посетят само специално оборудвана безопасна част от населеното място.


Пирамида

Това руско селище на архипелага Шпицберген получи необичайното си име, тъй като е основано в подножието на пирамидална планина. Преди половин век тук живеели около 1 000 души, които ежедневно се възхищавали на зашеметяващите гледки в този северен регион. Местната мина обаче била затворена, по-голямата част от населението нямало друг източник на доходи и хората напуснали.

Днес тук живеят десетки изследователи, а туристи доплуват през сезона.


Кадикчан

След разпадането на СССР това работническо селище в Магаданска област започнало да бъде напускано от местните жители и през 2000 г. е почти напълно пусто. Когато в един от рудниците се случи трагедия, останалите хора бяха насилствено изгонени, раздавайки им малки суми пари за преместване.

Сградите бяха законсервирани, парното и електричеството бяха прекъснати.


Сюъл

Миньорското село е построено в планинската система на Андите в Чили. Повечето сгради са изградени от дърво, много от тях и днес са запазили останките от ярка боя. Някога тук са живели 14 хиляди души. През 70-те години запасите на местния рудник за мед бяха изчерпани и градът загуби възможността за всякакъв вид доходи.

Невероятна теория за извънземни в Египет!

Започнала кампания за преселване, мястото опустяло. Днес тук пристигат само туристи.


Юлтин

Буквално за няколко години оттук напуснаха 5 хиляди души, които живееха тук, работиха в местния минно-преработвателен завод и в рудника. През 2000 г. това село в Чукотка престава да съществува.


Томиока 

Това село на остров Хоншу постепенно се заселва отново, наскоро хората започнаха да се връщат тук. Земетресение удари тук на 12 март 2011 г. и предизвика авария в атомната електроцентрала Фукушима-1. Всички жители напуснаха домовете си много бързо. В супермаркетите стоките останаха недокоснати и дори мародерите се страхуваха да дойдат тук. След 6 години японското правителство отмени заповедта за евакуация.

Харесайте pochivka.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!

Коментирай