Не, благодаря: 5 държави, в които никога да не почивате на ол инклузив

Не, благодаря: 5 държави, в които никога да не почивате на ол инклузив

Форматът all inclusive понякога изглежда като истински спасител - не ограничавате храната на почивка, винаги сте нахранени и напоени точно в хотела. Какво повече бихте искали?

Междувременно all inclusive изобщо не е еднакво страхотно в различните курорти, а в някои страни изобщо не си струва да харчите пари за него - по различни причини. Corrosive "Subtleties" състави списък със страни, в които определено можете да правите без all inclusive.

Не вземаме предвид Египет, неговият ол инклузив формат вече се превърна в нарицателно, уви.

1. България

За жалост, нашата страна оглавява класацията. В България , според пътешествениците, "ол ​​инклузив" е някак особено избледнял и неизразителен. И въпреки факта, че българската кухня се смята от мнозина за вкусна и, както се казва, приятелска на европейските стомаси. Зеленчуците на местния "бюфет" са описани като "пластмасови", плодовете - неузрели. За обяд и вечеря, оплакват се гостите, сервират едни и същи салати. В същото време на територията на българските хотели често почти няма барове и заведения за хранене, така че не може да се разчита и на гастрономическо разнообразие.

2. Гърция

Тази страна е обичана от мнозина, но има своите отрицателни черти. Първо, според истинските гурме любители, дори в добрите хотели с ол инклузив често се сервират ястия, които не са в състояние да предадат същността на гръцката кухня - независимо дали става дума за храна в таверни, които са пълни по улиците на гръцките градове. И второ, в местните хотели рядко предлагат ол инклузив, а по-скоро обилна закуска и подбрани обяд и вечеря, което ограничава възможността за избор.

Сексизъм и йерархия: Стюардеса на частна яхта се оплака от работата си

3. Израел

Израелските хотели с ол инклузив наистина могат да разочароват феновете на този тип почивка. Храната за закуска, обяд и вечеря ще бъде възможно най-проста: зърнени храни, зеленчуци, няколко вида месо, малко вероятно е да успеете да „хванете“ риба. Плодовете обикновено се сервират като десерт, а почиващите могат само да мечтаят за редове торти и сладкиши. От напитките в Израел се използват пакетирани сокове, бира и малка селекция от силен алкохол. Но пакетчетата чай никога не могат да бъдат намерени.

Израелските хотели с ол инклузив наистина могат да разочароват феновете на този тип почивка.

4. Кипър

Кипърските хотели с ол инклузив могат да се похвалят със свежест и отличен вкус на сервираните ястия. Но най-вероятно ще има проблеми с разнообразието: туристите пишат, че хотелите често сервират един и същ не много голям набор от ястия всеки ден, украсявайки само две или три ястия. Така че с течение на времето почиващите започват да търсят гастрономически „приключения“ отстрани и съжаляват, че изобщо са резервирали хотел на база ол инклузив.

Говори се, че туристическата индустрия на Кипър отдавна е против въвеждането на ол инклузив системата на острова - в края на краищата това може да остави местните кафенета без клиенти.

5. Тайланд

Форматът ол инклузив в Тайланд не е много разпространен и следователно много скъп. Освен това, с привидното богатство на избор, много туристи се оплакват, че наистина няма от какво да избирате. Защото повечето гарнитури, например, са ориз с различни добавки - и изобщо не е популярен сред нашите сънародници. Супите и месата в сос вероятно ще бъдат много пикантни, тъй като в Тайланд е обичайно храната да се подправя щедро. А десертите, напротив, може да изглеждат безвкусни (освен това тайландците правят и тях предимно на базата на ориз).

Харесайте pochivka.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!

Коментирай

любител

любител 14.02.2022 11:11

Грешна преценка. Има два вида ол инклузив - евтин и скъп. Няма значение къде.

Джони бонбони

Джони бонбони 14.02.2022 11:36

България на първо място, Окей... Ами Англия, не трябва ли да е пред нас... С "инглиш брекфаста" и абсолютно еднаквите ястия за всяко хранене. Нали съм ходил в 5* хотел. Сала ата им? Варени моркови и броколи + разни други булшити. Аре да си говорим сериозно. Кой я измисли тая сатия?

Tengu

Tengu 14.02.2022 18:30

За съжаление са прави в 95% от БГ хотелчетата с ол инклузив храната в най-добрия случай особено за закуска е от консерви и промоции в лидъла и подобни. Казва ви го човек които 8-9 месеца ходи по командировки всяка години.

Хайдук

Хайдук 14.02.2022 22:58

Претенциозни да заповяда във Великобритания ! Супер пресни продукти от градината и разнообразна кухня ! Чешката на тортата е Английска закуска !

Ина Колдилл

Ина Колдилл 17.02.2022 9:37

Е, на мен пък в Бг най-много ми хареса ол инклузив, макар по принцип да не съм му фен. А съм видяла доста свят иначе...живея в Сев. Европа.

Израелски гражданин

Израелски гражданин 18.02.2022 10:12

Нищо вярно за Израел.Демагогия и фалшива информация.

Пепи

Пепи 19.02.2022 10:40

Не е вярно за Гърция и Кипър. Зависи от звездите на хотела.

Румен

Румен 06.05.2022 10:55

За коя част на Кипър ?