Добре дошли в най-големия замък в света - толкова голям, че на практика е кралство.
Полският замък Малборк, хитов готически гигант, разположен на 52 акра (210 436 кв. м) на източния бряг на река Ногат в Малборк, на около 25 мили южно от брега.
Родният замък на Батенберг – място за поклонение и за сватби
Зашеметяващият средновековен левиатан - обект на световното културно наследство на ЮНЕСКО, е построен за 132 години, съдържа 30 милиона тухли и е около два пъти по-голям от Бъкингамския дворец и четири пъти по-голям от замъка Уиндзор, съобщава „Дейли Мейл“.
Има три укрепени замъка в рамките на два пръстена от отбранителни стени; няколкостотин къщи; зърнохранилища и лабиринт от ровове, стълбища, кули, кули и зали. Достатъчно за цял живот от приказни приключения.
Британика обяснява, че първите тухли на замъка Малборк са били положени през 1274 г. от рицари от Тевтонския орден - основно религиозно движение в Източна Европа през късното Средновековие - които са защитили земята от пруските воини.
Замъкът Малборк е построен на етапи и е бил седалището на Тевтонския орден в продължение на около 150 години, според онлайн енциклопедията.
На върха си крепостта можела да съхранява достатъчно храна за 400 души за две години и била дом на 3000 рицари и миряни, които имали „лесен достъп и контрол над търговските кораби, пристигащи от Балтийско море“, както подчертава History Hit.
Първият от трите построени замъка е Високият замък, описан от Lonely Planet като „страхотния централен бастион, който е започнат около 1276 г.“.
През следващите десетилетия обектът се „разширява значително“ с добавянето на Средния замък, построен отстрани, и Долния замък, построен по-нататък, обяснява туристическата публикация.
През 1457 г. е превзет от полската армия по време на Тринадесетгодишната война, когато военната мощ на рицарите започва да се разпада.
След това замъкът става дом на полските крале, но по-късните нашествия означават, че той запада и в крайна сметка е взет под защита на правителството през 1800 г., добавя Lonely Planet.
Днес замъкът е музей, а Британика го описва като „красиво реставриран“.
Всяка година повече от 300 000 туристи от 84 страни обикалят съкровищата на замъка, който включва и лятната трапезария, някога трапезария, домакин на „важни церемонии и срещи“ през Средновековието, според уебсайта на замъка.
„Служеше като зала за аудиенции, където великият майстор приемаше чуждестранни послания и изтъкнати гости“, добавя той.
„Днес знаем, че по това време стените на залата са били боядисани в червено, а сводът е бил покрит с буйни растителни кичури, боядисани в червено и зелено.“
Сайтът има и няколко изложби, показващи около 2000 експоната, включително кехлибар, оръжия и неолитно и съвременно изкуство.
Замъкът, който трябва да видите преди да умрете - Мон Сен Мишел разкрива тайните си СНИМКИ
А гледките? „Най-добрата гледка е от противоположната страна на реката – можете да стигнете до там по пешеходния мост – особено в късния следобед, когато тухлата става интензивно червено-кафява на залязващото слънце“, добавя Lonely Planet.