Два от популярните туристически района на Халкидики, където в момента почиват и много българи, останаха без водоснабдяване в разгара на летните жеги. При температури от 35 градуса, чешмите в Неа Силата и Созополи пресъхнаха още от тази сутрин.
Местната община съобщи, че сериозният проблем е предизвикан от нагла кражба на кабели от помпената станция, която обслужва района.
Нанесени са сериозни материални щети по съоръженията на водоснабдителната мрежа. На място вече работят аварийни екипи, като очакванията са нормалното подаване на вода да бъде възстановено най-късно до утре сутрин.
Липсата на вода обаче блокира работата на местните кафенета и таверни в препълнените с туристи курорти.
Почиващите споделят, че за момента се справят със ситуацията, като масово купуват минерална вода от магазините за питейни и битови нужди.
Местните власти вече са информирали гостите на полуострова за причините за извънредната ситуация, а полицията е започнала разследване за разкриване на извършителите на вандалския акт.