В Деня на влюбените всички искаме да сме с някого и да си изкараме романтично. Но докато някои имат сериозна половинка до себе си и не трябва да му мислят много, други са едва в началото на отношенията си и трябва да измислят идеалната среща. За трети пък първата среща едва предстои и имат много за какво да се притесняват.
За мнозина излизането с половинката изглежда по съвсем определен начин – вечеря, кино, разходка, питие и т.н. И обикновено завършва с малко по-интимен момент „у нас или у вас“.
Но всъщност нещата далеч не приключват с това. Ухажването всъщност може да е доста по-различно и... странно. Вижте как го правят в различните страни по света:
Флиртаджийските номера, които е по-добре да не пробвате в чужбина, защото...
Франция
Във Франция никой не ходи по срещи. Хората стават любовници и въпросът е приключен, пише metro.co.uk.
Южна Корея
Мъжете носят чантите на приятелките си, когато и двамата са навън. Те носят и всички покупки – хранителни стоки или дрехи, защото от жените се очаква да изглеждат възможно най-женствено.
Швеция
Непринуденото и неформално излизане на кафе в Швеция се нарича „фика“. И понеже там хората са доста специфични, не е добре да правите „фика“ и да флиртувате с други хора, след като сте се разбрали да излизате сериозно.
Полша
В деня Дингус в Полша момчетата удрят леко жените, които смятат за красиви, с клони от козя върба, надявайки се да започнат отношения с тях. Те поливат клоните с вода (по-суетните мъже слагат одеколон) и удрят жените по краката с върбите. Жените пък им го връщат като ги замерят с чинии и съдове.
Хърватия
За по-голям успех предложенията за брак в Хърватия започват като бъдещият младоженец подарява на любимата си „обилиже“ – ябълка, в която е пъхната монета.
Нидерландия
Типично за холандците е да си делят сметката на половина по време на среща. Оттам идва и английският израз „Да правим като холандците“, която означава точно това. Всъщност първоначалният му произход е свързан с представата за холандските врати на фермите, които са разделени еднакво.
Иран
Онлайн срещите в Иран вече е факт, а както вече сме ви разказвали в pochivka.blitz.bg, там практикуват „временни бракове“. Кандидат-младоженците могат да се срещнат три пъти под надзора на роднини преди да решат дали се оженят или повече никога да не се видят.
Финландия
Финландците са известни като доста студени хора и показването на чувства на публично място там е почти табу. Според традицията те казват „Обичам те“ само два пъти в живота си – в деня на сватбата и на смъртния си одър.
Камбоджа
В племето креунг бащите строят „любовни колиби“ за дъщерите си и ги насърчават да канят там колкото мъже решат докато не намерят истинската любов.
Любовните колиби за безразборен секс на племето креунг 18+
Япония
В Япония Денят на Свети Валентин е възможност за жените да покажат своите чувства като изпращат шоколад на партньорите си. А пък на Белия ден – точно месец след Свети Валентин, мъжете които са получили „хонмеи чоко“ („шоколад на любовта“) или „гири чоко“ (задължителен шоколад), трябва да върбнат жеста с подаръци като бял шоколад, бяло бельо или бели маршмелоу.
Армения
На Деня на Свети Саркис – покровителя на младата любов, необвързаните жени ядат парче ахаблит – солен хляб, и си лягат жадни. Това се прави, за да сънуват някого, който ще им донесе вода. И това е знамение за бъдещия им съпруг.
Бутан
Мъжете участват в традиционен ритуал по ухажване, наречен Бомена или „нощен лов“. Те трябва да се промъкнат в стаята на любимата си под прикритието на нощта. Ако ги хванат, те или трябва да се оженят за своята любима или да работят на земята на нейното семейство като наказание.
САЩ
Цели 80% от американците твърдят, че избягват секса на първа среща, според Match.com. Едва 6,5% отговарят, че стигат докрай.
Уелс
В миналото (а дори и днес) мъжете от Уелс изработвали дървени лъжици за своите любими. Традицията датира от 16-и век и служи както за ухажорски подарък (цветята ще увехнат, а лъжиците са завинаги), така и за доказателство пред бащата на жената, че нейният избраник може да изхранва семейството си с дърводелски труд.