На това място британците си блъскат главите в камъни от 5 века насам ВИДЕО

Поради опасения за безопасността Общинският съвет представи предложение за изменение на историческата традиция

https://pochivka.blitz.bg/narachnik/na-tova-myasto-britancite-si-blaskat-glavite-v-kamani-ot-5-veka-nasam-video Pochivka.blitz.bg
На това място британците си блъскат главите в камъни от 5 века насам ВИДЕО

450-годишна традиция да се удрят глави в камък, за да се маркира границата на британски град, ще трябва да бъде направена „по-безопасна“ от градския съвет поради опасения за здравето на гражданите.

Много обичаната церемония „Удряне на границите“ в Хелстън в Корнуол датира от хартата на кралица Елизабет от 1585 г.

Тя включва маркиране на границите на града с чим трева, поставен върху гранитен каменен обозначител. Традиционно участниците се повдигат, изправят се хоризонтално и главите им леко се удрят в камъка три пъти. 

Странна традиция в Пакистан травмира момичетата за цял живот

Но след подробен дебат местният съвет единодушно гласува да препоръча участниците вече да имат избор да коленичат и да докоснат главата си до камъка или да удрят камъка с пръчки.

Поради опасения за безопасността Общинският съвет на Хелстън представи предложение за изменение на историческата традиция „Удряне на границите“.

Решението беше представено на съветниците по време на срещата, когато беше предложен алтернативен по-безопасен метод за участниците, съобщава "Експерс".

Освен това, участниците вече няма да бъдат повдигани при "Удрянето на границите" от служители на съвета - това влиза в сила незабавно. 

В публикация, споделена във Facebook група, Общинският съвет на Хелстън увери членовете на обществеността, че въпреки че служителите на общинския съвет вече не могат да вдигат деца, децата и възрастните все още могат да бъдат вдигани от своите семейство и приятели.

Без общински служители

„Предложението категорично не е за спиране на повдигането на хора да удрят главите си по камъните като част от тази древна традиция“, заяви градският съвет на Хелстън.

„Нашето предложение е служителите и работниците от Общинския съвет на Хелстън вече да не предлагат вдигане на деца и възрастни поради сериозни опасения за безопасността, тревожещи всички. Това предложение няма да попречи на родителите да вдигат децата си или на възрастните да се вдигат един друг като част от събитието". 

Хелстън е най-южният град на остров Великобритания и е на около 2,4 км по-южно от Пензанс. Населението през 2011 г. е 11 700 души.

Бившият пазарен град за житни изделия и едър рогат добитък е известен най-вече с ежегодния танц Furry Dance (известен сред местните като Flora Dance), за който се твърди, че произхожда от средновековния период.

Въпреки това се смята, че Хал-ан-Тоу е от келтски произход.

Денят Флора се отбелязва ежегодно на 8 май (освен когато датата се пада в неделя или понеделник). Тогава Хелстън е домакин на Furry Dance.


Празникът на Хал ан Тоу

Има четири танца през целия ден, като първият започва в 7 сутринта (в миналото за домашните прислужници, дамите в летни рокли и господата в бели ризи и тъмносиви панталони с вратовръзки, носещи герба на града, заети за деня).

Вторият танц в 9.50 е, когато децата от училищата в града танцуват, облечени изцяло в бяло. Отделните училища са обозначени с табелите, които момичетата носят.

Главният танц следва по обяд, когато танцуват „господата на графството“, дамите в дълги бални рокли, украсени с шапки с изображения, и господата, облечени в пълен сутрешен тоалет.

Българите луднаха по пътуване до древна страна с уникални напитки и култура

Последният танц за деня започва в 17:00, в миналото за търговците на града. Участниците в този общ танц са единствените танцьори, които са танцували из града два пъти, след като вече са танцували в хорото от 7 сутринта.

Само хора, родени в Хелстън, могат да танцуват в главната група във всеки танц, а първите мъж и жена водят този танц само веднъж в живота си.

 

Горещи

Коментирай