Времето тече неусетно. Стрелките се въртят безспир... Забързани в своето ежедневие не забелязваме промените в заобикалящия ни свят.
Фотографиите, тези моментни снимки, запечатани някога, ни връщат назад. И можем да отидем на същото място, да щракнем същия пейзаж и да видим и сравним какви промени са настъпили там през годините.
Вижте един кът във Варна с разлика в годините от близо 40 лета.
Легендата за Ески Джумая - един от най-красивите български градове СНИМКИ
Това е познатия на всички подлез на Фестивалния и конгресен център. Горният фотос на колажа е правен в началото на 80-те години на ХХ век. Все още липсва сградата на ФКЦ (тя е открита на 16 юни 1986 година). Мястото е строителна площадка, обградено със строителна ограда, съобщава varna24.bg.
Хотел "Одесос" си е на същото място - разликата е, че тогава той е функционирал, а сега не. Цветарниците край стълбите са пъстри от цветя. Плочките са нови и красиви.
Сега - 40 години по-късно, подлезът е същия. Цветарниците са изоставени. Липсват и плочи от тях. Липсват, а има и счупени плочки по стълбите към хотел "Одесос". Красивият, пъстър от преди 40 години кът край хотела по посока паркинга му към ул. "Стефан Стамболов" вече е една джунгла. Добре, че е заградена, че да не се превърне в свърталище на наркомани или бездомници.
Въпреки всичко варненци продължават да обичат много своя град. Класация "Кой е най-добрият варненски квартал за живеене?" обиколи мрежата последните дни, а в нея гласуваха десетки жители на морската столица. Организаторите обещават, че в печелившия квартал ще се проведе културно мероприятие и ще поканят група Сигнал (може и Криско).
Кой български град сменя най-често името си
За момента води кв. "Владислав Варненчик", който е събрал около 40% от гласовете на варненци. На второ място с 12% се нарежда "Аспарухово", а на трето "Възраждане". На дъното в класацията са "Победа", районът до Окръжна болница и фабрика "Христо Ботев".