Навити ли сте? Планират нова експедиция до "Портала на Ада"

Според Зьонлайн, новата мисия е начин да почете паметта на загиналите при катастрофата с подводницата Titan

https://pochivka.blitz.bg/pateshestviya/naviti-li-ste-planirat-nova-ekspediciya-do-portala-na-ada Pochivka.blitz.bg
Навити ли сте? Планират нова експедиция до "Портала на Ада"

Гилермо Зьонлайн, съосновател на OceanGate – компанията, чийто подводник трагично се взриви на път към останките на „Титаник“, планира нова рискована експедиция.

Този път той иска да изследва Dean’s Blue Hole в Бахамите, известен още като „Портала на Ада“ – едно от най-дълбоките и опасни подводни пропадания в света. Мястото е печално известно със силните течения, екстремното налягане и липсата на светлина, а в последните години е отнело живота на над 200 души.

Според Зьонлайн, новата мисия е начин да почете паметта на загиналите при катастрофата с подводницата Titan.

Той уверява, че този път използваното плавателно средство ще бъде напълно сертифицирано и безопасно. Въпреки предишните неуспехи, предприемачът остава амбициран да продължи с екстремните подводни изследвания.

Освен това, той мечтае за бъдещи мисии не само в океанските дълбини, но и до Венера, където вижда потенциал за човешки колонии.

Опасна нова мисия в едно от най-дълбоките потънали дупки

Зьонлайн, който основа OceanGate през 2009 г. заедно със Стоктън Ръш, напусна компанията преди години и през 2013 г. създаде Blue Marble Exploration – организация, посветена на подводните изследвания.

Летище Варна обяви най-чаканата новина за лятото!

Една от целите на новата му компания е изследването на Dean’s Blue Hole – едно от най-дълбоките океански пропадания в света, наричано още "Порталът на Ада". То е известно с опасните си течения, екстремното налягане, пълната тъмнина и отдалечеността си, като през последните години е отнело живота на над 200 души.

По-добра безопасност след трагедията с OceanGate

В интервю за Reuters Зьонлайн заяви, че експедицията ще бъде проведена от професионалисти с напълно сертифицирана подводница – за разлика от фаталния подводницата на OceanGate, който използва експериментален корпус от въглеродни влакна и вероятно заради това се е взривил.

Нови функции на Google правят почивката по-лесна, достъпна и.... евтина!

"Нека разберем какво се обърка, да си извлечем уроци и да продължим с изследванията", каза Зьонлайн. Според него това е най-добрият начин да почете паметта на петте жертви от миналогодишния инцидент.

От дълбините на океана до Венера

Въпреки трагедията, Зьонлайн остава уверен в безопасността на своите проекти и дори мечтае за пътуване до Венера. В своя блог Humans2Venus той твърди, че "човечеството може да започне венерианското си пътешествие още ДНЕС – безопасно и икономически ефективно".

Това противоречи на общоприетото научно мнение, че Венера е напълно негостоприемна за живот – с температури до 464°C и атмосфера, наситена със сярна киселина. Въпреки това, Зьонлайн предлага концепция за "плаващи градове" на 50 км над повърхността на планетата, където условията са по-благоприятни за човешко обитаване.

 

Горещи

Коментирай