В 21 век има пазари за купуване на съпрузи - ето къде

Критериите могат да се основават на възраст, височина, работа, доход, образование, семейни ценности, китайски зодиакален знак

https://pochivka.blitz.bg/narachnik/v-21-vek-ima-pazari-za-kupuvane-na-sapruzi-eto-kade Pochivka.blitz.bg
В 21 век има пазари за купуване на съпрузи - ето къде

Колкото народи, толкова и култури. Това, което е необичайно за един човек, може да бъде съвсем обичайно за друг. Така в днешното модерно време в Европа е нормално хората сами да избират своя партньор в живота.

На другия край на света, в Китай, не е странно, когато една жена каже: „Купих мъж на пазара“. По-конкретно родители на неженени момичета и неженени момчета се събират на брачните пазари, за да „търгуват децата си“.

В това племе с 3000 жени и 7 мъже животът е неописуем ад ВИДЕО

Най-известният брачен пазар се провежда в Народния парк на Шанхай всяка събота и неделя от 12:00 до 17:00 часа. Родителите предлагат информация за децата си и търсят партньори за тях. Критериите могат да се основават на възраст, височина, работа, доход, образование, семейни ценности, китайски зодиакален знак...

Родителите възприемат редица стратегии за рекламиране на децата си, като добро обслужване на клиенти и умения за преговори, внимателен дизайн на плаката и да се облича добре, за да покаже добро възпитание.

Според китайски медии през последните години продавачите са предимно възрастни хора, родени през 50-те и 60-те години на миналия век, които рекламират свои неженени деца, родени през 70-те, 80-те или 90-те години на миналия век. Повечето от тези търговци влизат на брачните пазари без разрешението на децата си.

Най-важната информация се записва на лист хартия, който след това се закрепва на дълги струни, хартиени торби, окачени на дървета, залепени за чадъри или положени на земята. Като истински опитни търговци, родителите обикалят и разговарят с другите, опитвайки се да намерят някой, който отговаря на очакванията.

Две зони

Обособени са две основни зони - свободна зона и любителска зона. Свободната зона е мястото, където загрижените родители търсят потенциални партньори за своите синове или дъщери, или дори за себе си. В тази зона има много подзони. Някои са разделени по година на раждане, други включват отвъдморската зона, зоната "Нов Шанхай", зоната на разведените, религиозната зона и регионалните зони.

В аматьорската монтажна зона професионални или доброволни сватовници раздават на посетителите списъци с потенциални кандидати. Поради излишъка от жени на този необичаен пазар, професионалните сватовници таксуват консултациите на жените, но работят безплатно за мъжете. Китайските медии обаче предупреждават, че много от тях са измамници, които изчезват след получаване на хонорари.

Как започнало всичко

Първият организиран брачен пазар се появи през 2004 г. в парка Longtan в Пекин. Пенсионерите, които посещават парка за сутрешната си гимнастика, разкриват в разговор, че много от тях имат неженени деца в средата или края на двадесетте си години. Така те започват да организират събития за сватовство, където споделят информация за децата си и търсят потенциални съвпадения.

Оттогава парковете в големите градове като Ханджоу, Шанхай, Шенжен, Тиендзин и Ухан се превърнаха в неофициални места за брачни пазари.

Общото между тях са някои сходни характеристики. Първо, съотношението между половете е в полза на мъжете, въпреки демографския излишък на мъже в Китай, а повечето участници на пазара са млади, високообразовани жени, работещи на професионални места, израснали в Шанхай.

Въпреки че няма официални изисквания, определени черти се считат за желани. За жените се изисква по-млада възраст, привлекателен външен вид, добро образование и покорен темперамент. За мъжете е важно да имат по-високо образование, добра кариера и високи доходи, като се очаква да притежават апартамент и кола.

Мотивите на родителите

В Шанхай е проведено етнографско изследване за изучаване на мотивацията на родителите. Парадоксално е, че успеваемостта е ниска и повечето признават, че трудно намират партньор за детето, но се връщат там редовно.

Едно проучване обяснява, че пазарът отговаря на колективните опасения на китайското общество, особено на родените през 50-те и 60-те години на миналия век, родителите на поколението, израснало като младеж в изгнание. Освен това родителите се тревожат за финансовата стабилност на децата си в забързан, скъп градски център като Шанхай, особено без силна система за социално подпомагане, която да гарантира жилище и сигурност.

Необичайни турски закони, които ще ви шокират

След това брачният пазар в Шанхай е изправен пред социални проблеми, а други мотивации включват акцент върху хомогамията и скептицизъм относно способността на детето им да намери подходящ партньор.

Горещи

Коментирай