Световноизвестният булевард „Оушън Драйв“ е една от най-сниманите части на Маями Бийч, но със своите неонови светлини и кафенета по тротоарите той не е известен като дестинация за богаташи.
Изключение прави едно място, сгушено между ниските хотели в стил ар деко, покрай което минават тълпи от туристи всеки ден. Това е „Вила Каса Казуарина“ – по-известна като Имението „Версаче“.
За първи път в историята! Този прочут дворец отваря врати като хотел, нощувката струва...
Това, което повечето туристи, правещи си селфи пред него, не знаят, е, че това е бившият дом на покойния моден дизайнер Джани Версаче и че той не е музей или частна къща, а... хотел.
Това е хотел, в който гостите могат да спят в стаята на самия Версаче. Или в спалнята на сестра му Донатела. Или дори в стаята, където Мадона отсядала, когато посещавала Версаче през 90-те години, съобщава Си Ен Ен.
Ако 1000 и нещо долара за нощувка в хотел не са за вас, имайте предвид, че обикновените хора могат да се насладят на бароковото великолепие на вилата с резервация за вечеря в „При Джани“ или аперитив в уединения и приятен бар „Оникс“, помещаващ се в някогашната кухня на Версаче.
От смъртта на Версаче – когато той беше застрелян пред имението си през 1997 г., имотът на няколко пъти е сменят управителите си.
Но дори и днес – повече от 20 години по-късно, притежавано от Jordache Enterprises, то е запазило блясъка и великолепието на дизайнера. През 2001 г. Донатела продаде на търг някои предмети от къщата, но останаха богато украсените стени, подове, тавани и прозорци, както и басейнът, градината и южното крило.
Бившата спалня на Версаче сега е известна като „Покоите на вилата“ и е запазила яркия стил на дизайнера, както по-голямата част от имението. Едно от най-примамливите неща в него, което го има в апартамент „Венера“, както и в стаята на Донатела, е изработена по поръчка двойна спалня с кралски размер.
Посетителите вече не могат да видят мраморната тоалетна за 10 000 долара с 24-каратова седалка, тъй като това е един от предметите, продаден от Донатела.
Днес „Каса Казуарина“ има 10 хотелски стаи, ресторант, бар, лоби, което може да се ползва за срещи, тераса на покрива и градина с изящна средиземноморска мозайка, изобразяваща герои от гръцката митология. Централно място заема Медуза, която е поставена в чест на логото на марката „Версаче“.
Най-изкусно направената Медуза може да бъде видяна в 16-метровия басейн на вилата, вдъхновена от колекцията "Marine Vanuras" на дизайнера. Тя е израбитена от над милион мозаечни плочки, като хиляди от тях са от 24-каратово злато.
Мозайката е изработена в дома на Версаче в Реджио Калабрия, Италия, и след това демонтирана и пренесена до Маями на части, където отново е прецизно сглобена.
До градината в „новото крило“, което Версаче построил, когато купил имението, е „Мароканското лоби“, което преди е било негова фитнес зала. Там все още се намира турския хамам за 8 души с парна баня и душове.
„Каса Казуарина“ е построена през 1930 г. от Олдън Фрийман, чийто баща работел за петролен тръст и му оставил богатство, което му позволило да се пенсионира на 27 години и да построи къщата на мечтите си.
Много от архитектурните детайли на къщата, включително мраморните подове, колоните в двора и декоративните барелефи на известни личности (Клеопатра, Ганди, Рокфелер и, неочаквано, Мусолини и Ленин) са от времето на Фрийман. Той починал през 1937 г. и къщата била продадена и ползвана като комплекс с апартаменти.
Към 80-те години тя била доста западнала, въпреки че повечето оригинални елементи се запазили. Версаче я купил през 1992 г. и похарчил за ремонти по нея 32 млн. долара, превръщайки я в имение, достойно за крал.
Секретно! Тайнствената база край Ловеч разбуни духовете СНИМКИ
Около легендарната вила витае и подобаваща мистерия. Има слухове за тайни врати и проходи из имението. Всъщност имало е една врата, която водела от спалнята на Версаче до помещение за забавления, но тя отдавна е запечатана.
Твърди се, че Версаче имал гълъбарник под обсерваторията си покрива и ползвал гълъби, за да праща съобщения на приятелите си. Подробностите за тези слухове са оскъдни. Сигурно е, обаче, че вилата ще продължава да интригува посетителите, особено след като научат какво има зад стените ѝ.