Със своите умопомрачителни 18 часа това беше най-дългият редовен пътнически полет в света, истинско изпитание за хората, осмелили се да качат на него.
Авиокомпания Singapore Airlines, обаче, беше принудена да спре линията, покриваща невероятните 15 343 км, от Сингапур до Нюарк в щата Ню Джърси още през март заради избухването на паднемията от коронавирус.
Сега, обаче, легендарният полет е готов да излети отново, като първият курс е планиран за 9 ноември между Сингапур и Ню Йорк.
Историческо! Завърши най-дългият директен пътнически полет в света
Този път има една малка, но съществена разлика – летището в САЩ няма да бъде Нюарк в Ню Джърси, а Международно летище „Джон Ф. Кенеди“ в Ню Йорк. Това удължава разстоянието, което самолетът ще измине, на 15 347 км, съобщава Си Ен Ен.
Смяната на летищата ще позволи на авиолинията „по-добре да разпределя пътниците и каргото... в настоящата работна обстановка“, обявиха от авиокомпанията.
Не е сигурно колко от редовните пътници ще резервират полет. Забранено е влизането на посетители в Сингапур, с изключение на постоянно живеещите там, хората с виза или пътешествениците, идващи от страни от т.нар. „въздушен коридор“ – Австралия, Бруней, Нова Зеландия и Виетнам. От някои провинции в Китай, плюс Малайзия, Япония и Южна Корея е разрешено пътуването за работа, ако е финансирано от сингапурска компания.
Singapore Airlines не спря с редовните си полети от летище „Чанги“ в Сингапур до Лос Анджелис в разгара на пандемията. Компанията обеща да „продължава да преразглежда действиата си в САЩ и да оценява нарастващото търсене на въздушен транспорт при текущото възстановяване от пандемията от Covid-19, преди да реши да възстанови услугите си в други части на страната“.
Летище или космическа станция? Разгледайте това чудо за 1,3 млрд. долара (ВИДЕО)
Полетите от Сингапур до Ню Йорк ще отнемат 18 часа и 5 минути, а в обратната посока – 18 часа и 40 минути заради насрещния вятър. По този маршрут пътниците ще пристигат два дни след като са тръгнали – с излитане в 22.30 ч. и пристигане в 6.10 ч.
Екипажът ще носи предпазни очила, ръкавици и маски, а от пътниците ще се изисква да носят маски през цялото време, освен когато ядат и пият.