Даргавс в Северна Осетия-Алания изглежда на пръв поглед много идилично. Селото край река Гизелдън е доминирано от каменни къщи с интересна форма, построени от 14 до 16 век.
По-подробен анализ разкрива, че това са некрополи, в които жителите са били погребвани заедно с дрехите и всички други вещи, които са притежавали. Построени са стотици гробници в разпознаваемия стил нахиян - някои в само една стая, а други на 4 етажа.
Това е мистериозно място, за което се разказват много легенди. Някога се е вярвало, че никой няма да излезе жив от Даргавс, така че околното население го избягва на всяка цена.
Това е най-студеният град в света
Историците предполагат, че вината за тази история е чумата, опустошила страната през 18 век.
Изолиран и недостъпен
Местните жители откарвали болните жители до каменните къщи на хълма, откъдето не им било позволено да напускат до смъртта си. Ето защо днес Даргавс е наричан „градът на мъртвите“.
И днес все още могат да се намерят стари монети сред гробниците, които семействата хвърлят от хълма в кладенеца и се надяват да ударят каменните плочи, защото това означава, че душата на починалия член е попаднала в рая.
Днес малко хора искат да посетят Даргавс, но не суеверието и местните истории са виновни, а фактът, че селото се намира на много изолирано място.
Отидох до супермаркет в Дубай. Показвам ви колко струват познатите ни продукти тук
От Владикавказ до столицата на Северна Осетия -Алания до това място, ви е необходим час път с кола по асфалтиран и криволичещ път, който отблъсква и най-големите авантюристи.