Тази фантастична руска къщичка е построена от ковача Сергей Кирилов. С течение на годините невероятната постройка се превръща в украшение на мястото, където се намира - село Кунара, област Свердловск.
Днес към нея се стичат десетки хора, които искат да зърнат това красиво произведение на изкуството.
През 1999 г. къщата на Кирилов участва на Всесъюзния конкурс на руската дървена архитектура и е призната за най-красивия дом в Руската федерация.
Пред тази невероятна постройка често се спират хора и не спират да се наслаждават. Просто е невъзможно да не се възхитите и да не снимате изрисуваната къщичка за спомен.
Къщата е построена още в края на XIX век, но ковачът Сергей и съпругата му Лидия го украсяват в стила на съветската епоха от 1954 до 1967 година.
Числата под билото на покрива „ни казват“ именно за това.
Защо в холандския Сибир се женят роднини помежду си и четат от уникална Библия
Сградата е украсена с фигури на деца, ездачи на птици, ракети, символи на СССР, герои, различни фрази и много други декоративни елементи.
Надписите върху къщата гласят: „Лети гълъби, лети. Никъде няма бариера ”; „Може винаги да има слънце. Нека винаги има небето ”; "Може ли винаги да има майка, може винаги да има мир." Всички декорации са изработени от дърво и метал.
Между другото, вдовицата на ковача все още живее в тази красива къща, която беше реновирана през 2012 г. от цяла група уралски художници, поради което тази малка, но толкова забележителна кула отново проблесна с свежи цветове, които я отличаваха в средата на миналия век.
Съпругата на ковача казва, че когато се оженили със Сергей Иванович, те започнали да живеят в къщата на баща му. С течение на времето къщата започна да провисва и изисква ремонт.
Неописуеми чудеса, творени цели 7 века, се крият на 100 м под земята в малко полско градче СНИМКИ
Точно от този момент всички метаморфози започнаха да се случват с тяхното жилище. В началото Сергей просто коригира къщата и започна да монтира нови капаци. Тогава той направи платформите и постави издълбаната порта, след което не можа да спре. Така работи цял живот, за да подобри дома си.
И на въпроса: Къде съпругът научи такъв занаят? - Лидия Харитоновна отговаря, че самият той овладява всичко. Той имаше само три класа образование и дори в семейството нямаше кой да е майстор, който да го учи. Баща ми отиде на война и никога не се върна. Сережа израснал без бащин попечителство и затова трябвало сам да научи всичко.
С течение на времето майка му почина и той трябваше да се грижи за по-малкия си брат и сестра. Трябваше някъде да печелят пари за храна, затова той отиде като студент при ковашкия чук. Така през целия си живот той е единственият ковач в Кунара.