Зловещи СНИМКИ показват обитаван от духове бункер, построен по време на Студената война

Той разполага с колекция от военни сувенири - включително една от най -големите колекции от изведени от експлоатация ядрени оръжия в света

https://pochivka.blitz.bg/pateshestviya/zloveshchi-snimki-pokazvat-obitavan-ot-dukhove-bunker-postroen-po-vreme-na-studenata-voyna Pochivka.blitz.bg
Зловещи СНИМКИ показват обитаван от духове бункер, построен по време на Студената война

Скрит в провинцията Чешир се намира тайният подземен бункер, използван по време на Студената война. Hack Green е ядрен правителствен бункер, който бе обявен за едно от топ 100 на обитавани от духове места във Великобритания миналата година.

И сега тайното съоръжение в Нантвич е превърнато в музей.

Той разполага с колекция от военни сувенири - включително една от най -големите колекции от изведени от експлоатация ядрени оръжия в света.

Бункерът дори има собствено кино. По време на Студената война Великобритания разработи стратегия за отбрана, съставена от тайни планове, които ще влязат в действие в случай на ядрена война.

Твърде късно: 4 забележителности, които никога повече няма да видим СНИМКИ

Част от тези планове включваха изграждането на специализирани бункери, като Hack Green.

Държавните служители имали „златни билети“, които им давали достъп до подземните сгради, но в замяна те били натоварени да командват региона, ако бъде обявена национална извънредна ситуация.

Пещерният подземен комплекс предлага на посетителите обиколки с екскурзовод, показвайки ги наоколо и споделяйки историите на тези, които са работили там.

Той е изоставен след войната, преди да бъде закупен от Отдела за планиране на извънредни ситуации на Министерството на вътрешните работи през 1976 г., за да бъде превърнат в защитено седалище на правителството.

Радарният бункер беше скрит в тайна през петгодишния период, когато беше трансформиран в огромен подземен команден център.

Забравете за Малдивите! Тези 5 руски плажа са също толкова луксозни, но много по-евтини СНИМКИ

Люси Зиберт, която ръководи музей в бункера, каза: „Страната беше разделена на 12 региона и Мърсисайд попада в нашия регион, така че щяхме да се уверим, че възможно най -много хора са оцелели в този раздел и щяхме да се грижим за вас. Няма обществени приюти и никога не е имало обществени приюти. Ние сме командно ниво на отбрана - щяхме да знаем къде ще бъдат облаците от отпадъци, къде да изпратим помощ, движението на тела или раздаването на лекарства и храна“, обясни тя.

Децата могат да се наслаждават на навигация из стаите в игра, за да намерят „шпионските мишки от Студената война“, като целта е да се забележат възможно най -много мишки, преди да върнат своите открития на бюрото за награда.

Руският град със страшна история, в който никой не иска да живее СНИМКИ

Междувременно възрастните могат да изследват по-тревожните пространства на бункера, като например медицинската стая, където е изложен манекен с изгаряния и радиационно отравяне.

Въпреки че бункерът продължава да работи и функционира, той няма да възобнови ролята си от Студената война в малко вероятното събитие на съвременната ядрена атака.

Харесайте pochivka.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!

Горещи

Коментирай