COVID-19 помете Пукет по-лошо от цунамито през 2004

COVID-19 помете Пукет по-лошо от цунамито през 2004

За да ограничи броя на заразените с коронавирус, правителството затвори границите по суша и море и обяви вечерен час за цялата страна

Икономическият ефект от COVID-19 е по-лош от цунамито, ударило туристическия остров Пукет на Коледа през 2004 година. В това са убедени шефове от туристическия бранш в страната, съобщава „Скай Нюз“.

Твърди се, че за първите три месеца на 2020 година само хотелската индустрия е изгубила над 1,5 млрд. долара заради липсата на туристи.

За да ограничи броя на заразените с коронавирус, правителството затвори границите по суша и море и обяви вечерен час за цялата страна.

Турският министър на туризма каза кога би могъл да започне сезонът в Анталия

Обикновено претъпканите с туристи улици сега са празни и затворени. Магазините и ресторантите са затворени. Някои от тях предлагат само храна за вкъщи.

 

„Ефектът тук е огромен, най-големият, случвал се на Пукет. Много по-лошо е от цинамито, защото знаем кога ще свърши цунамито, но не знаем кога ще е краят на COVID-19‘, заяви президентът на Туристическия съвет на Пукет Сарают Малам.

Цунамито на 26 декември 2004 година отне живота на 279 души и рани други 1111 на Пукет. Бизнесите, свързани с туризма, игубиха близо 1 млрд, долара.

Финансовите проблеми, предизвикани от коронавируса, са още по-тежки. Много къщи бяха вече празни още шреди заповедта на губернатора всички временно да затворят. Всичко започна със спада на туристи от китай през януари, но с разпространяването на вируса по света резервациите от всички страни започнаха драстично да спадат.

Трова време от годината все още се води за силен сезон, вилите в хотела на Конгсак Купонсакорн са празни. Той затворил мястото през март, когато европейските туристи изчезнали, и казва, че може да не отвори с месеци.

„Готвим се за най-лошото, а най-лошото е да отворим чак през октомври, което е след шест месеца, за които трябва да си пригтюотвим пари, с които да си плащаме сметките“, обяснява той.

Около 39 млн. чужденци са посетили Тайланд през 2019 година, а остров Пукет е най-популярната дестинация извън Банкок. Около 90% от хората, които живеят на острова, разчитат на туризма за прехраната си. Но както и в останалата част от света, и тук фокусът е върху ограничаването на коронавируса.

 

Как се живее в Тайланд при извънредното положение ВИДЕО

Полиция затвори плажовете на Пукет за през деня, а екипи пръскат със спрей улиците през нощта. Носенето на маска е задължително. Всеки нарушител на правилата се глобява.

Правителството одобри няколко национални плана за финансова помощ, включително пакет икономически мерки на стойност 59 млрд. долара.

Харесайте pochivka.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!

Коментирай

http://coronavirus.eti.pw

http://coronavirus.eti.pw 16.04.2020 15:54

http://coronavirus.eti.pw