Победителката в „Евровизия“ 2026 ДАРА ще бъде едно от лицата на нова международна кампания за популяризиране на България като туристическа дестинация. Изпълнителката прие поканата на министъра на туризма д-р Илин Димитров да се включи в инициативата, съобщиха от Министерството на туризма.
В срещата участва и генералният директор на БНТ Милена Милотинова, която ще координира организацията на следващото издание на „Евровизия“, след като България спечели домакинството на конкурса.
Кампанията предвижда заснемането на рекламни видеа и промоционални материали с участието на популярни българи – артисти, спортисти, учени и млади таланти, които чрез личните си истории ще представят красотата и богатството на страната.

ДАРА посочи, че най-силно е свързана с родния си град Варна. Тя открои като свои любими места Варненския халколитен некропол – дом на най-старото обработено злато в света, природния феномен „Побити камъни“, Аладжа манастир, Римските терми и други емблематични забележителности.
„Любимият ми предмет в училище беше историята. За мен е важно посланието към публиката да бъде лично. Когато човек говори за място, което наистина е почувствал, то достига много по-силно до хората“, сподели певицата.
Тя разказа и за силното си впечатление от посещението на Белоградчишките скали, които според нея са сред най-впечатляващите природни символи на България.
По думите на генералния директор на БНТ Милена Милотинова страната ни има уникална история и културно наследство, които заслужават да бъдат представяни пред милионите зрители на „Евровизия“.
„Евровизия“ е световен телевизионен формат, който насочва вниманието към страната домакин в продължение на цяла година. С лице като ДАРА можем да предизвикаме още по-голям интерес към България“, заяви Милотинова.
В края на срещата министърът на туризма подари на певицата специална статуетка с роза – един от най-разпознаваемите символи на България.