Защо няма светофари по кръстовищата в тази държава ВИДЕО

На местата където са сложени просто никой не ги спазва и се минава на червено

https://pochivka.blitz.bg/pateshestviya/zashho-nyama-svetofari-po-krstovishhata-v-tazi-drzava-video Pochivka.blitz.bg
Защо няма светофари по кръстовищата в тази държава ВИДЕО

Задръствания във Виетнам се случват всеки ден в столицата Ханой и град Хо Ши Мин. Виетнамците изглежда са свикнали със задръстванията, дори им липсват, когато отиват на други места.

Светофари по кръстовищата почти няма. Липсата на светофари не е точно поради липса на средства.

На местата където са сложени просто никой не ги спазва и се минава на червено. Виетнамците по принцип не спазват никакви правила за движение.

Мегаполисът без кошчета за отпадъци и паркирани коли ВИДЕО

Превозните средства минават като на магия. Няма твърдо правило за времето, в което се случват задръстванията, но най-лошо е в час пик, когато всички бързат за работа или за прибиране.

 

@albertjasma

Crazy traffic in Vietnam! No traffic light, no problem!

♬ Travel & Road Trip Background_Good Vibes, Refreshing / Off-Road, Touring, Drive, Bike, Holiday, Vacation(1326776) - Ney

Освен пиковите часове, във времето между 9 и 10 сутринта и между 15 и 16 часа се образуват и дълги колони от автомобили, предимно мотори, които се мъчат да излязат от тесните улички.

Винаги, когато вали, задръстванията стават по-ужасни. Случва се да се комбинират и с наводнение по улиците.

Да хванеш такси е изключително трудно, а по време на проливен дъжд е направо невъзможно. Около 2 часа са нужни, за да преминете през централната част.

Населението на Виетнам е 97 милиона души. Жертвите от катастрофи на година са около 8 хиляди. 

Пресичането на пътя трябва да е сравнително лесно, но във Виетнам имате нужда от целия си акъл – това е една от най-опасните дейности, които страната може да предложи.

Хо Ши Мин, известен преди като Сайгон, има едни от най-лудите улични движения, които светът някога е виждал. Ханой е също толкова страшен, но тъй като е по-стар, много от пътищата са тесни и имат по-малък трафик. Така или иначе, почти навсякъде във Виетнам има едни и същи правила, когато става въпрос за пресичане на пътя, така че не се колебайте да приложите този своеобразен наръчник „Как да пресечете улицата във Виетнам“.

Колите са абсурдно скъпи във Виетнам поради пътните данъци, които могат да струват почти колкото самата кола, така че повечето участници в движението са на скутери. Двуколесните превозни средства са толкова популярни, че е много по-вероятно да видите някой да се разхожда наоколо с каска за скутер, отколкото с традиционните шапки, свързани с страната, пише cheapflights.com.sg.

В някои други страни по света, ако някой използва клаксона си, това означава, че сте го прехвърлили през ръба – това грубо се превежда като „МАХАЙТЕ СЕ ОТ ПЪТЯ! МНОГО СЪМ ЯДОСАН". Но във Виетнам постоянният звън на клаксони е просто шофьори, които казват „Хей, приятелю, само да те уведомя, че и аз съм тук“.

Във Виетнам съществуват светофари и кръстовища, но те обикновено се игнорират, освен ако не са на особено голямо кръстовище. Това означава, че скутерите и колите няма да спрат заради вас, докато се клатушкате тревожно на бордюра на улицата.

Вижте "гробницата" на изоставени нови електрически коли в Китай

По същество не можете да чакате празнина, защото няма да има такава. Та какво правим? Просто влизате. Бъдете разумни и се движете бавно, но сигурно. Не се колебайте. Тъй като са на скутери, повечето ездачи са в състояние да предвидят точно движенията ви и да ви избегнат безопасно, но не и ако спрете и потеглите неуверено – и хленченето от страх няма да ви направи никаква услуга.

Може да изглежда като Армагедон, но е чудесно, просто забавна игра на нерви. Ако се чувствате наистина смели, може би сами наемете скутер и тръгнете по пътя на две колела – със сигурност ще ви предлагат скутери на всеки няколко минути в много градове.

Харесайте pochivka.blitz.bg и във Фейсбук, където ще намерите още много полезни и интересни четива за всеки!

Горещи

Коментирай