Индия е известна със своята екзотична и колоритна кухня. Много подправки се добавят към ястията тук, но понякога е по-добре да не мислите как се приготвят тези ястия.
Ясно е, че Индия не е най-чистата страна, боклуците по улиците тук са често срещани, прасета, които се разхождат по пътищата, а за кравите изобщо да не говорим. Но когато погледнах в техните така наречени „Пилешки център“ и „Рибен пазар“, тогава като цяло получих бучка в гърлото си, разказва наша туристка в социалните мрежи.
Тъй като бяхме наели апартамент с кухня в Арамбол, планирахме сами да приготвяме храната си. Но походът към местните пазари ни обезкуражи. Ще започна описанието с „рибен пазар“ - това е такъв магазин, в който се продава риба и морски дарове. Цялата стока се намира в открити тави. И ако скаридите са във водата и мухите не могат да стигнат до тях, то рибата е поставена просто в леген. Мухите пълзят по нея, без да се притесняват от продавачи и купувачи.
15 културни шока за западняците в Азия
На външен вид рибата изглежда свежа, явно се купува бързо. Цената по принцип е приятна. Така например акула струва 40 рупии на килограм, за сравнение на плажа в будка, за да поръчате такава акула върху въглища, излиза около 500 рупии. Цената на скаридите зависи от размера, малките - 500, средните - 600, най-големите - 700 r.
Малко по-далеч от рибния магазин има малък пазар. Там под навес бабите продават същата морска храна. Всичко е спретнато разположено върху дъски, същата риба, скариди, калмари и същите ... мухи. Много мухи. Е, миризмата е съответстваща. Веднага ви се приисква да избягате от това място.
Но най-голямо впечатление за мен ми остави техният пилешки център. Това е такъв бетонен щанд, където кокошките стоят в малка стая и чакат съдбата си.
В съседната стая има месар. Отиваш, казваш от колко килограма пиле имаш нужда или посочваш с пръст към пилето, което харесваш. Индуистът взема птицата, вдига главата й нагоре и с остър нож я удря по гърлото няколко пъти. Тогава той хвърля пилето в пластмасова бъчва, където то полумъртво размахва криле, кърви. Когато птицата се успокои, месарят отрязва главата, краката и крилата и след това много бързо отстранява перата от нея заедно с кожата. Всичко отнема няколко минути.
Къщи от пяна са последната мода в Япония
Вероятно е трудно да се намери по-свежо пиле, но като гледам цялата процедура, искам да стана вегетарианец.
Такова е пазаруването там. Не купих никакво месо, взех килограм скариди и отидох до магазина за плодове.